featured

Bankacılık Krizinden Sonra Ne Yapmalı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etf.com da yer alan bir makaleye göre,

Bu hafta bildirilen CNBC anket sonuçları, Amerikan bankacılığına olan güven güçlü olmaya devam ediyor. Nüfusun yarısından biraz fazlası (%54), Amerika’nın bankacılık sistemine güvenini ifade ederken, %13’ ü de “çok emin” olduğunu söyledi. Bu güven, özellikle 100.000 $ veya daha fazla kazananlar arasında daha fazla.

Florida merkezli Flow Financial, Jacksonville’den finans planlamacısı Joey Loss’a verdiği demeçte, ABD ve Avrupa’da bankaların kapatılıp kurtarılmasına yol açan kriz, “müşterilerin banka hesapları ve yatırım varlıkları dahil olmak üzere kişisel mali varlıklarının güvenli olup olmadığı konusunda sorularını gündeme getirdi” dedi.

Ancak yatırım hacimlerinin etkilenmediğini söyledi: 

 “Bu, danışmanlara müşterilerin zor kazanılmış paralarını nereye yatıracakları ve herhangi bir bankaya ne kadar yatıracakları konusunda karar vermelerine yardımcı olurken, bu tür riskleri dikkate aldıklarından ve ilettiklerinden emin olmaları için bir fırsat yaratıyor” diye ekledi.  

Banka borsa yatırım fonları, yine de, kriz nedeniyle negatif performans gösterdi. Örneğin, Invesco KBW Bank ETF (KBWB) ve SPDR S&P Bank ETF (KBE)  bu yıl %18 değer kaybetti. 

 

kaynak: etf.com

Bankacılık Krizinden Sonra Ne Yapmalı?
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!