featured

BYF ve Yatırım Fonlarının Şubat Performansı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şubat ayını bitirdik. Geçtiğimiz ay yurt içi piyasalarda borsa yatırım fonları ve yatırım fonlarının performanslarına bakalım.

Borsa Yatırım Fonlarında Şubat Verileri

Borsa Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %4,69 ile hisse senedi  borsa yatırım fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %3,34 ile yabancı borsa yatırım fonları izledi. En çok düşen borsa yatırım fonları ise %-8,98 ortalama ile gümüş borsa yatırım fonlarında gerçekleşti.

Borsa yatırım fonlarında şubat ayının en yüksek performansı %9,30 ile Ziraat Portföy Katılım 30 Eşit Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu (ZKE) oldu. Onu %7,91 ile Ziraat Portföy BIST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu (ZPP) izledi.

Borsa Yatırım fonlarında şubat ayının en düşük performansı ise %-8,98 ile QNB Finans Portföy Gümüş Katılım Borsa Yatırım Fonu (GMSTR) oldu.

Yatırım Fonlarında Şubat Verileri

Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %2,68 ile Hisse Senedi Fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %1,58 ile Borçlanma Araçları Fonları izledi. En düşük performans ise %-4,36 ortalama ile katılım yatırım fonlarında gerçekleşti.

Yatırım fonlarında şubat ayının en yüksek performansı %42,23 ile Hedef Portföy Rota Hisse Senedi Serbest Fon (HVC) oldu. Onu %19,78 Re-Pie Portföy Birinci Hisse Senedi Serbest Fon (RTH) izledi.

Yatırım fonlarında şubat ayının en düşük performansı %-31,85 ile Inveo Portföy Gedik Yatırım Bursa Hisse Senedi Serbest Özel Fon) ‘unda gerçekleşti.

Serbest Fonlar haricinde en yüksek getiri %17,38 ile İş Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi Fonu (IHT) oldu.

Serbest Fonlar haricinde en düşük  getiri %-11,86 ile Ak Portföy Gümüş Fon Sepeti Fonu (GUM) oldu.

 

 

kaynak: tefas.gov.tr

Uyarı: Burada yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

BYF ve Yatırım Fonlarının Şubat Performansı
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!