featured

JPMorgan stratejistleri ABD hisse senetlerindeki yükselişin azalacağını düşünüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Chase & Co. stratejistlerine göre, ekonomik görünüm hakkında fazla iyimser olan hisse senedi yatırımcıları hayal kırıklığına hazırlanıyor.

Mislav Matejka liderliğindeki bir ekip, hazırladıkları bir notta, Federal Reserve’in agresif faiz artışlarının ardından, özellikle para politikasının ekonomi üzerindeki etkisinin bir ila iki yıl gecikmeli olabileceği düşünüldüğünde, bir durgunluk ihtimalinin masadan kalktığını söylemek için çok erken olduğunu yazdı. Analistler ABD Merkez bankasının, yalnızca piyasaların şu anda beklediğinden çok daha olumsuz bir makroekonomik zemine yanıt olarak dönmesinin muhtemel olduğunu söylediler.

Stratejistler, “Tarihsel olarak, hisse senetleri tipik olarak Fed faiz indirimine gitmeden dip yapmıyor ve Fed artışlarını durdurmadan önce hiç dip görmedik. Hasar oluştu ve yayılma muhtemelen hala önümüzde” dedi.

2022’nin büyük bir bölümünde pozitif kalmasının ardından geçen yılın sonuna doğru hisse senetleri görünümü konusunda temkinli davranan Matejka, ilk çeyreğin bu yıl hisse senetleri için en yüksek noktayı işaret edeceğini söyledi

 

kaynak: matriskhaber

JPMorgan stratejistleri ABD hisse senetlerindeki yükselişin azalacağını düşünüyor
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!