featured

BlackRock 2019’dan Beri İlk Kez İşten Çıkartmalara Hazırlanıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük borsa yatırım fonları yöneticilerinden Blackrock Inc. yüksek enflasyon ve yüksek faiz oranlarının mevcut olduğu piyasada 500 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Şirketten bir sözcünün etf.com’ a yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların şirketin küresel anlamdaki işgücünden %3’ünden daha azını etkileyeceğini ve firma tarafından 2019 yılından bu yana başlatılacak ilk işten çıkarmalar olduğunu ifade etti.

BlackRock şirketinin İcra Kurulu Başkanı Larry Fink ve Başkan Rob Kapito, personellerine dağıttığı notta, “Etrafımızı saran belirsizlik, pazardaki değişikliklerin bir adım önünde olmamızı ve müşterilerimize hizmet etmeye odaklanmamızı her zamankinden daha önemli hale getiriyor.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Bloomberg raporuna göre 3.200 kişi işten çıkarmayı planladığını söyleyen Goldman Sachs gibi diğer varlık yöneticileri de benzer politikaları izliyor.

Yahoo Finance’in verilerine göre, şirketin hisseleri (BLK) Çarşamba günü önerilen işten çıkarma haberlerinin ardından %0,15 düşerek 754,77$’a geriledi.

 

 

kaynak: etf.com

BlackRock 2019’dan Beri İlk Kez İşten Çıkartmalara Hazırlanıyor!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!