featured

DWS, S&P 500 Eşit Ağırlıklı ESG ETF’ini Piyasaya Sürdü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman varlık yönetimi şirketi DWS, eşit ağırlıklı S&P 500 ESG ETF’in piyasaya sürülmesiyle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Xtrackers S&P 500 Equal Weight ESG UCITS ETF (XZEW), Deutsche Boerse ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda %0,17 toplam gider oranı ile listelenmektedir.

XZEW, tüm büyük endüstrilerdeki büyük ABD şirketlerinin eşit ağırlıklı performansını yansıtmayı amaçlayan S&P 500 Eşit Ağırlık ESG endeksini izliyor.

Endeks, tartışmalı silahlar, askeri müteahhitlik, petrol kumları, hafif silahlar, termal kömür ve tütün dahil olmak üzere belirli ticari faaliyetlere katılımlarına dayalı olarak şirketleri hariç tutacaktır.

DWS , son altı ayda S&P 500 eşit ağırlıklı ESG ETF’lerini piyasaya süren BlackRock ve Amundi‘yi takip ediyor.

Ağustos ayında BlackRock, iShares S&P 500 ESG UCITS ETF’i (ESPX) ve iShares S&P 500 Equal Weight UCITS ETF’i (EWSP) piyasaya sürmüştü.

Bir ay önce Amundi, XZEW ETF’ten bir baz puan daha pahalı olan Amundi S&P 500 Equal Weight ESG Leaders UCITS ETF’i (WELE) piyasaya sürdü.

Geçen ay, Fransız varlık yöneticisi ayrıca Amundi US Tech 100 Equal Weight UCITS ETF’i (WEBB) piyasaya sürdü .

DWS , geçtiğimiz hafta Amundi’yi Avrupa’nın en büyük ikinci ETF ihraççısı olarak geçmek için iddialı hedefler açıkladı ve 2025’e kadar yönetim altındaki varlıkta yılda %12 büyüme hedefliyor.

ESG Nedir?

 

kaynak: etfstream.com

DWS, S&P 500 Eşit Ağırlıklı ESG ETF’ini Piyasaya Sürdü!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!