featured

Yatırım Fonları ve Borsa Yatırım Fonlarının Kasım Performansları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıl sonuna doğru yaklaşırken yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının Kasım performanslarına bakalım.

Yatırım Fonlarında Kasım Verileri

Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %22,70 ile Hisse Senedi Yatırım Fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %8,62 ile Değişken Yatırım Fonlarında gerçekleşti. Yatırım fonlarında Kasım ayının en düşük performansı ise %1,48 ile Para Piyasası Yatırım Fonlarında gerçekleşti.

Yatırım fonlarında Kasım ayının en yüksek performansı %77,28 ile Hedef Portföy Poyraz Serbest Fon (HVL)’u oldu. Onu %74,47 Ziraat Portföy Üçüncü Serbest (TL) Fon (ZVO)’u izledi.

Yatırım fonlarında Kasım ayının en düşük performansı %-27,68 ile Atlas Portföy İkinci Serbest (TL) Fon (DFI)‘unda gerçekleşti.

Serbest Fonlar haricinde en yüksek getiri %44,57 ile İş Portföy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi Fonu (IDH) oldu. Serbest Fonlar haricinde en düşük getiri %-14,13 ile İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu (IVY) oldu.

Borsa Yatırım Fonlarında Kasım Verileri

Borsa Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %28,19 ile hisse senedi  borsa yatırım fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %12,29 ile gümüş borsa yatırım fonları izledi. En çok düşen borsa yatırım fonları ise %0,01 ortalama ile yabancı borsa yatırım fonlarında gerçekleşti.

Borsa yatırım fonlarında Kasım ayının en yüksek performansı %29,65 ile Ziraat Portföy Yıldız Pazar Teknoloji ve İletişim 10 Endeksi HSY BYF (ZPT) oldu. ZPT fonu geçtiğimiz ay da en çok kazandıran borsa yatırım fonu oldu. Bu ay negatif getirili borsa yatırım fonu olmasa da kasım ayının en düşük performansı ise %0,01 ile QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı BYF (FUS) oldu.

Kasım ayında hem yatırım fonları hem de borsa yatırım fonları açısından endeks bazlı gelişmelerden kaynaklı olarak hisse senedi kategorisi en çok kazandıran oldu.

Yatırım Fonları ve Borsa Yatırım Fonlarının Kasım Performansları
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!