featured

BlackRock, Coinbase ile ortaklık kuruyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BlackRock, kurumsal yatırımcılara bitcoin’e erişim sağlamak için kripto borsası Coinbase ile ortaklık kurdu; bu, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin dijital varlıklar konusunda giderek daha fazla yükselişe geçtiğinin bir işareti.

Coinbase Perşembe günü BlackRock’un mevcut kripto para birimi ayı piyasasına rağmen müşterilerine bitcoin ticareti ve saklama hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.

BlackRock’un kurumsal müşterileri, Coinbase’in en büyük kripto para birimine erişim sağlamasıyla varlık yöneticisinin Aladdin platformunda bitcoin satın alabilecek.

BlackRock’ta stratejik ekosistem ortaklıklarının küresel başkanı Joseph Chalom, haberler hakkında şunları söyledi: “Kurumsal müşterilerimiz, dijital varlık piyasalarına maruz kalmayla giderek daha fazla ilgileniyor.”
Bu, yıl boyunca mücadele eden ve durgunluk korkuları kripto endüstrisinin piyasa değerinden 2 trilyon dolardan fazlasını düşürdüğü için iş gücünün %18’ini işten çıkaran Coinbase için bir servet dönüşünü işaret ediyor.

Haberlerde, Coinbase hisseleri %17,1 artışla 95 dolara yükseldi. Bu, Nisan 2021’de halka açıldığında hisse fiyatının 342 dolardan düştüğünü gören kripto borsası için bir trendin tersine döndüğüne işaret ediyor.

Geleneksel finans endüstrisinde Goldman Sachs, Citibank, Bank of American ve Morgan Stanley, artan piyasa talebinin ortasında dijital varlık ürünlerini keşfetmeye başladı.

 

kaynak: etfstream.com

BlackRock, Coinbase ile ortaklık kuruyor
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!