featured

BlackRock’ın yönettiği varlıklar 8 trilyon doların altına düştü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket 13 Ekim’de yaptığı açıklamada, BlackRock’un varlıklarının 2022’nin üçüncü çeyreğinde analist beklentilerinin altında 7.96 trilyon dolara düştüğünü duyurdu.

Firmada yönetim altındaki varlıklar, Haziran ayındaki 8.5 trilyon dolardan yıllık %16 düştü. Gelir de yıllık %15 düşüşle 4.3 milyar $’a düştü. Net gelir ise %16 düşüşle 1.4 milyar $’a geriledi.

Ancak BlackRock, Eylül ayının sonuna kadar olan üç ay için hala pozitif net girişler bildirdi. Uzun vadeli net girişler, çeyrek için 65 milyar dolar ve yılın ilk üç çeyreği için 248 milyar dolar olarak gerçekleşti.

ETF’lere net girişler, tahvil ETF’lerine 37 milyar dolarlık akışla desteklenerek, üç ayda 22 milyar dolar oldu.
Raporlara göre, BlackRock, piyasadaki toparlanmanın önceki ekonomik gerilemelerden daha uzun sürebileceğini öngördüğü için yılın geri kalanında işe alım planlarını duraklatacak.

Firmanın başkanı ve CEO’su Larry Fink şunları söyledi: “Organizasyonumuzu geliştirmeye, müşterilerimizin portföyleri hakkında kapsamlı bir şekilde düşünmeye ve ihtiyaçlarının ötesinde yenilik yapmaya devam ediyoruz, bunların hepsi platformumuzdaki bağlantıyı derinleştiriyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına entegre yatırım yönetimi, teknoloji ve danışmanlık uzmanlığı ile hizmet etmek için benzersiz bir konumdayız.”

Sonuçların ardından BlackRock hisseleri yatay seyretti ve bugüne kadar (14 Ekim) %37,9 düştü.

 

 

 

kaynak: investmentweek.com

BlackRock’ın yönettiği varlıklar 8 trilyon doların altına düştü
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!