featured

Bitwise’dan WEB3 ETF’i!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitwise Asset Management, 3 Ekim’de hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için Web3 alanının büyümesinden “fayda sağlayabilecek” şirketlere yatırım yapabilecekleri yeni borsa yatırım fonunu (ETF) başlattığını duyurdu.

Bitwise, yaptığı açıklamada internetin bir sonraki gelişim dalgasını daha fazla merkeziyetsizlik ve verilerin bireysel sahipliğinin karakterize edeceğini belirtti.

Borsada Bitwise Web3 ETF (BWEB) adıyla işlem gören ETF, Bitwise Web3 Equities Endeksi’ni takip ediyor. ETF portföyünün yüzde 85’ten fazlasını Web3 iş faaliyetleriyle doğrudan bağlantılı şirketler oluşturuyor. Bu faaliyetler arasında Web3 altyapısı, finansı, Web3 destekli metaverse ve dijital dünyalar, geliştirme ve yönetişim ve Web3 temelli üretici ekonomisi yer alıyor.

Şirket, Bitcoin ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ikinci kez başvuruda bulunmuştu. Başvuruyu birkaç defa erteleyen düzenleyicinin son kararı bu ay vermesi bekleniyor. İlk başvuru Ocak 2019’da yapılmış ve SEC tarafından aynı yılın ekim ayında reddedilmişti.

WEB3 Nedir?

ETF’in internet sitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

kaynak: cointelegraph.com

Bitwise’dan WEB3 ETF’i!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!