featured

BYF ve Yatırım Fonlarının Ağustos Ayı Performansı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Ağustos ayında yurt içi piyasalarda borsa yatırım fonları ve yatırım fonlarının performanslarına bakacağız.

Borsa Yatırım Fonlarında Ağustos Ayı Verileri

Borsa Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %21,23 ile hisse senedi  borsa yatırım fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %3,85 ile altın borsa yatırım fonları izledi. En çok düşen borsa yatırım fonları ise %-0,40 ortalama ile gümüş borsa yatırım fonlarında gerçekleşti.

Borsa yatırım fonlarında Ağustos ayının en yüksek performansı %50,71 ile Ziraat Portföy BİST Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu (ZPLIB) oldu. Onu %25,68 ile QNB Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu (DJIST) izledi.

Borsa Yatırım fonlarında Ağustos ayının en düşük performansı ise %-0,40 ile QNB Finans Portföy Gümüş Katılım Borsa Yatırım Fonu (GMSTR) oldu.

Yatırım Fonlarında Ağustos Ayı Verileri

Yatırım fonlarında ayın ortalama en yüksek getirisi %14,49 ile Hisse Senedi Fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %6,99 ile Değişken Fonlar izledi. En az getiren yatırım fonları ise %1,30 ortalama ile kıymetli maden yatırım fonlarında gerçekleşti.

Yatırım fonlarında Ağustos ayının en yüksek performansı %91,52 ile Hedef Portföy Pusula Hisse Senedi Serbest Fon (HVB) oldu. Onu %82,51 Tera Portföy Birinci Serbest Fon (TLY) izledi.

Yatırım fonları kategorilerinde geçtiğimiz ay ortalama performansları itibariyle hiçbir kategori eksi performans kaydetmedi.

Yatırım fonlarında Ağustos ayının en düşük performansı %-96,43 ile Deniz Portföy Damla Serbest Fon (DDS)‘unda gerçekleşti.

Serbest Fonlar haricinde en yüksek getiri %50,24 ile İş Portföy Banka Endeksi Hisse Senedi Fonu (TAU) oldu.

Serbest Fonlar haricinde en düşük  getiri %-5,37 ile  Garanti Portföy Gümüş Fon Sepeti Fonu (GTZ) oldu.

 

 

kaynak: tefas.gov.tr

BYF ve Yatırım Fonlarının Ağustos Ayı Performansı
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!