featured

Türk Hisseleri Odaklı Borsa Yatırım Fonu, Abu Dabi Borsası’nda İşlem Görmeye Başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlere yatırım yapmak üzere Abu Dabi’de “Chimera S&P Turkey Shariah” Borsa Yatırım Fonu (Chimera S&P Turkey Shariah ETF) kuruldu. Fon 9 Ağustos 2022 tarihinde Abu Dabi Borsası’nda işlem görmeye başladı.Yılbaşından bu yana getirisi %10,2 şeklinde gerçekleşmiştir.

Borsa İstanbul ile Abu Dabi Borsası arasındaki çalışmalar ilk olarak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Birleşik Arap Emirlikleri ile geliştirilen ilişkiler ve karşılıklı ziyaretler kapsamında; Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın 24 Kasım 2021 tarihinde Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında iki ülke borsaları arasında bir mutabakat zaptı imzalanmasıyla başladı.

Fonda yer alan ilk 5 hisse senedi:

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine yatırım yapmak üzere işbirliğimiz kapsamında desteğimizle kurulmuş olan Chimera S&P Turkey Shariah Borsa Yatırım Fonu’nun bugün Abu Dabi Borsası’nda işlem görmeye başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Fonun toplam büyüklüğünün zaman içerisinde Abu Dabi’deki yatırımcıların artan ilgisi ve talepleriyle daha yüksek miktarlara ulaşacağına inanıyor ve yatırımcılarına yüksek kazançlar sağlayacağını ümit ediyorum” dedi.

 

kaynak: borsaistanbul.com / chimerainvestment.com

Türk Hisseleri Odaklı Borsa Yatırım Fonu, Abu Dabi Borsası’nda İşlem Görmeye Başladı!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!