featured

BYF ve Yatırım Fonlarının Nisan Ayı Performansı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılını neredeyse yarılamak üzereyken, geçtiğimiz Nisan ayında yurt içi piyasalarda borsa yatırım fonları ve yatırım fonlarının performanslarına bakacağız.

 

Borsa Yatırım Fonlarında Nisan Ayı Verileri

Borsa Yatırım fonlarında ayın en yüksek getirisi %8,57 ortalama ile hisse senedi  borsa yatırım fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %1,15 ile yabancı borsa yatırım fonları izledi. En çok düşen borsa yatırım fonları ise %-1,18 ortalama ile altın borsa yatırım fonlarında gerçekleşti.

Borsa yatırım fonlarında Nisan ayının en yüksek performansı %22,40 ile Ziraat Portföy BİST Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu (ZBP) oldu. Onu %10,86 ile Ziraat Portföy BİST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun  Borsa Yatırım Fonu (ZEA) izledi.

Borsa Yatırım fonlarında Şubat ayının en düşük performansı ise, %-7,47 ile QNB Finans Portföy Gümüş Katılım Borsa Yatırım Fonu (FGS) oldu.

Yatırım Fonlarında Nisan Ayı Verileri

Yatırım fonlarında ayın en yüksek getiri %7,22 ortalama ile Hisse Senedi Fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %1,92 ile Değişken Fonlar izledi. En çok düşen yatırım fonları ise %-4,29 ortalama ile Karma Yatırım Fonlarında gerçekleşti.

Yatırım fonlarında Nisan ayının en yüksek performansı %38,19 ile Hedef Portföy İdeal Hisse Senedi Serbest Fon (HPI) oldu. Onu %34,40  ile Ünlü Portföy Has-Kar Serbest Özel Fon (UGH) izledi.

Yatırım fonlarında Nisan ayının en düşük performansı %-22,90 ile Hedef Portföy Pusula Hisse Senedi Serbest Fon (HVB)’unda gerçekleşti.

Serbest Fonlar haricinde en yüksek getiri %22,04 ile TEB Portföy BİST Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun Fon (YZH) oldu.

Serbest Fonlar haricinde en düşük  getiri %-11,93 ile İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon (IVY) oldu.

 

kaynak: tefas.gov.tr

BYF ve Yatırım Fonlarının Nisan Ayı Performansı
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!