featured

Bitcoin ETF’ler yeniden gündemde!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında kripto para piyasası gündemini uzun bir süre meşgul eden Bitcoin ETF ürünleri, bugünlerde yeniden gündem olmaya başladı.

Bitcoin ETF’leri, son zamanlarda ciddi miktarlarda BTC girişleriyle dikkat çekiyor. ABD’nin ilk Bitcoin dayanak varlıklı borsada işlem gören fonu (ETF), ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), New York Menkul Kıymetler Borsası’nda yeni bir rekor kırdı. Arcane Research’e göre BITO ETF, 28.000 BTC’nin üzerinde bir giriş görerek rekor bir seviyeye ulaştı. BTC girişlerinin özellikle son iki haftada yoğunlaştığı görüldü.

Yorumcular, Bitcoin vadeli fiyatına dayalı ETF’lere olan talebin Bitcoin spot fiyatı üzerinde dolaylı bir etki oluşturabileceğini düşünüyorlar. Güncel duruma göre yatırımcıların kısa vadeli risklerini dengelemek için spot Bitcoin pazarında kripto para talebinde bulunabileceği düşünülüyor.

Sonuç olarak araştırma şirketi, ETF’lerde görülen güçlü girişlerin, yatırımcıların Bitcoin’e olan talebinin ETF’ler gibi geleneksel yatırım yöntemleriyle arttığına işaret etti.

 

investing.com

Bitcoin ETF’ler yeniden gündemde!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!