featured

Avrupa’nın ilk Metaverse Fonu işleme başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’nın ilk metaverse yatırım fonu ETC Group Global Metaverse UCITS Yatırım Fonu (METR), geçtiğimiz gün Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işleme açıldı. Gelen haberlerde yatırımcıların bu ETF yoluyla metaverse ile alakalı şirketlere yatırım yapabileceği ifade edildi.

Metaverse kavramı son zamanlarda en sık duyduğumuz kelimelerden. Metaverse, nsanların sanal temsilleri/sembolleri ile birbirleriyle ve dijital nesnelerle etkileşime girebildiği, sürekli açık olan sanal ortamlardan oluşan bir ağ. Bu da hem dev şirketlerin hem de birçok insanın metaverse projelerine milyarlarca dolarlık yatırım yapmasını sağlıyor.

Gelen haberlere göre Avrupa’nın ilk ETF’i (borsa yatırım fonu), Londra Borsası’nda işleme açıldı. Metaverse temalı ETC Group Global Metaverse UCITS Yatırım Fonu (METR), dün Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işleme açıldı ve Avrupa’nın ilk metaverse ETF’i olma başarısına imza attı. Açıklamalara göre bu ETF ile yatırımcıların sanal veya artırılmış gerçeklik, üç boyutlu grafikler, online oyunlar, NFT’ler, blok zinciri gibi metaverse’ün içinde yer alan 51 şirkete yatırım yapması mümkün olacak. Ayrıca bu projenin şu an gelişmekte olan metaverse’ün büyümesine katkı sağlayabileceği de gelen haberler yer aldı.

Ülkemizde de bu alanda gelişmelerden ilki Garanti Portföy Yönetimi’nin metaverse fonu kurması ileolmuştu. Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu (MET) 21 Mart 2022’de işleme başladı.

webtekno

Avrupa’nın ilk Metaverse Fonu işleme başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!