featured

Borsa Yatırım Fonları ve Yatırım Fonlarının Şubat Performansı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa Yatırım Fonlarında Şubat Ayı Verileri

Borsa Yatırım fonlarında ayın en yüksek getirisini %12,21 ortalama ile Altın borsa yatırım fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %11,40 ile Gümüş borsa yatırım fonları izledi. En düşük performans %-3,49 ortalama kayıp ile yabancı borsa yatırım fonlarında gerçekleşti.

Borsa Yatırım fonlarında Şubat ayının en yüksek performansı %12,61  ile Ziraat Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu (ZGD) oldu. Onu %11,80 ile QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu (FGA) izledi.

Borsa Yatırım fonlarında Şubat ayının en düşük performansı ise, %-8,00 ile Ziraat P. Bist Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF (ZBP) oldu.

Yatırım Fonlarında Şubat Ayı Verileri

Yatırım fonlarında ayın en yüksek getirisi %15,92 ortalama ile Borçlanma Araçları Fonlarında gerçekleşti. Bu fonları %12,06 ile Altın Fonları izledi. En düşük performans %-3,52 ortalama kayıp ile Hisse Senedi Fonlarında  oluştu.

Yatırım fonlarında Şubat ayının en yüksek performansı %89,10  ile QNB Finans Portföy Onuncu Serbest (Döviz) Fonu (OJN) oldu. Onu %15,04  ile Azimut Portföy İla Serbest Özel Fonu (LZV) izledi.

Serbest Fonlar haricinde en yüksek getiri %13,39 ile Fiba Portföy Altın Fonu (FIB) oldu.

Yatırım fonlarında Şubat ayının en düşük performansı ise, %-21,49 ile Hedef Portföy Ece Hisse Senedi Serbest Fonu (HVA) oldu.

Serbest Fonlar haricinde en düşük  getiri %-11,01 ile Neo Portföy Birinci Değişken Fonu (NRC) oldu.

 

Borsa Yatırım Fonları ve Yatırım Fonlarının Şubat Performansı
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!