featured

Ünlü ETF İhraççısından Yeni ETF Geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü fon ve ETF ihraççısı ProShares, geçtiğimiz Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir ETF başvurusunda bulundu. Yeni ETF’in odak noktası son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ‘metaverse‘ üzerine.

İsmi ProShares Metaverse Theme ETF olacak yeni ETF, Solactive Metaverse Theme Index‘i takip edecek. Endeks, veri işleme ve meta veri deposu çevresinde ürün ve hizmetler sunan teknolojileri sağlayan veya kullanan Apple Inc., Meta Platforms, Nvidia Corp gibi bu alandaki önemli şirketlerden oluşuyor.

Birçok farklı alanda tematik ETF’ler ihraç eden ProShares, son dönemde önemli bir trend haline gelmiş metaverse konusundan da yararlanmak istiyor. Metaverse temalı ETF’ler 2021 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmeye başlanmasına rağmen şimdiden 2,2 milyar dolar varlığa ulaştı. Roundhill Ball Metaverse (META), 30 Haziran’daki lansmanından bu yana yönetim altındaki 916 milyon dolarlık varlığa yükseldi. (Meta Etf Yazısı için buraya tıkla)

CFRA yatırım fonu ve ETF araştırması direktörü Todd Rosenbluth: “ETF META’nın başarısı göz önüne alındığında, bu uzun vadeli temada benzersiz bir atılım sunan daha fazla ürünün piyasaya çıktığını görmemiz muhtemeldir ”dedi.

ProShares Metaverse Theme ETF, eğer SEC’ten onay alırsa ProShares şirketinin metaverse temalı işlem görecek ilk ETF’i olacak.

(kaynak: bloomberg.com)

Ünlü ETF İhraççısından Yeni ETF Geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!