featured

Morningstar, Moorgate Benchmarks’ ı satın aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endeksleme uzmanı Moorgate Benchmarks, Morningstar tarafından satın alındı.

Yabancı haber kaynaklarından alınan bilgiye göre; hisse senetleri, sabit getirili menkul kıymetler vb yatırım araçlarında tasarlayıp kullanabileceğiniz karşılaştırma ölçütleri üreten Moorgate şirketi, açıklanmayan bir tutarla ABD’nin ünlü yatırım yönetimi ve araştırması sağlayan Morningstar şirketine satıldı.

Moorgate Benchmarks şirketi 2018 yılında Londra ve Berlin merkezli olarak, Gareth Parker ve Tobias Sproehnle tarafından kuruldu. Şirket, yatırımcıların portföylerindeki varlıkların performasını analiz edebilmeleri  için endeksler ve farklı hesaplamalar sunarak hizmet sağlıyor.

Sproehnle; “Geçen yıl boyunca Morningstar Indexes ekibiyle yaptığımız ortak çalışmalarda bu ekiple güçlü bir ilişki oluşturduk. Müşterilerimize ve daha geniş bir kitleye fayda sağlamak için sektördeki yeniliklerin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.”  şeklinde satın almayla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

29 ülkede faaliyet gösteren Morningstar, bu satın almayla birlikte Avrupa’daki faaliyetlerini daha da güçlendirmiş oldu.

(kaynak: etfstream.com – newsroom.morningstar.com)

Morningstar, Moorgate Benchmarks’ ı satın aldı!
Giriş Yap

ETF GÜNDEM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!